ua ru

Уповноважений Президента України з прав дитини про недитячу жорстокість

Подія, яка трапилася в центрі Чернігова, сколихнула країну і вразила своєю недитячою жорстокістю усіх, ділиться на своїй сторінці у Фейсбук Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

«Сьогодні слідчі міста продовжили допит підлітків, причетних до побиття 8-ми-класниці Поліни. Натепер є декілька версій від різних учасників події: спроба відібрати телефон у подруги постраждалої, сварка через хлопця, а також - постійні образи з боку потерпілої.

Раніше повідомлялось, що кримінальне провадження відкрито по факту умисного нанесення легких тілесних ушкоджень (ч.2. ст.125 – до 1-го року виправних робіт). Та на вимогу прокуратури справу перекваліфіковано на «хуліганство» (ч.2, ст. 296 – обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавлення волі до 4-х років)

Батьки тих підлітків, які били дівчинку, всіляко намагаються виправдатися, пояснюючи, що їхні діти просто не могли терпіти образ від Поліни, тому і вирішили її «провчити». Як на мене, то вони просто не усвідомлюють (або не хочуть усвідомлювати) того, що сталося та більше турбуються про свою репутацію! У розмові вони повідомили, що шукають хорошого адвоката, аби врятувати репутацію ні в чому невинних дітей.

Сьогодні спілкувався з головним лікарем обласної лікарні, де знаходиться Поліна. Він повідомив, що у дівчинки закрита черепно-мозкова травма та численні забої, але їй вже краще і, можливо, вже завтра Поліну випишуть додому. Дівчинка розповіла про існування закритих діалогів, де компанії підлітків «забивають стрілки», щоб звести рахунки з визначеною жертвою і влаштувати з цього шоу. Її мама розповіла мені, що вже декілька днів отримує погрози з вимогою забрати заяву з поліції.

Як тільки відео з’явилось у мережі, я терміново звернувся до міського голови Чернігова та ГУВ НацПоліції у Чернігівській області щодо створення комісії негайного реагування на випадок та надання постраждалій дитині кваліфікованої медико-соціально-психологічної допомоги. Сьогодні міським головою була скликана термінова нарада за участі всіх підрозділів міської адміністрації:

- були чітко дані завдання стосовно проведення розслідування і вжиття відповідних заходів щодо попередження таких випадків;

- великою проблемою є критично мала кількість працівників ювенальної превенції та працівників кіберполіції стосовно реагування на деструктивні спільноти в соцмережах;

- шкільні психологи, класні керівники та директори шкіл отримали доручення взяти під особливий контроль дітей з кризових родин.

Завтра буде зібрана нарада на обласному рівні задля запобігання подібних випадків.
________________________________

ЗАБИТИ ДО СМЕРТІ ЗАРАДИ «ЛАЙКІВ» У МЕРЕЖІ

В соціальній мережі набувають популярності спільноти «ЗАБИВЫ», «ULTRAPIR» і т.д. У них «змагаються» відео, де чисельна група підлітків в прямому сенсі забивають однолітків. Якщо твій «вайн_батл» набирає більшу кількість лайків і репостів – ти крутий, сміливий переможець! А у деяких спільнотах за перемогу ще й светрик дарують!

Лише на одну з таких спільнот підписані 34 чернігівських підлітків, з яких 5 – друзі «головних героїнь» відео! Можливо, учасниці цієї бійки і не змагалися за винагороду, але підозрюю, що на таку жорстокість їх могло «надихнути» змагання в цих мережах.

Рівень дитячої агресії зростає. Сьогодні кожна друга дитина скаржиться на булінг (цькування, знущання) у школі. І тут важливо пам’ятати, що агресивність не буває вродженою! Діти її набувають за допомогою безвідповідальності батьків і оточення. Недостатня кількість уваги, наджорстокі покарання навіть за незначні проступки або байдужість до життя власної дитини спричиняють таку тваринну поведінку у підлітків.

Найменші прояви агресії в ранньому віці – це не привід суворо карати дитину або ігнорувати таку поведінку. Це тривожний сигнал, що дитині не вистачає вашої уваги! Спілкуйтеся з дітьми, цікавтеся їх життям і навчайте поважати і цінувати інших людей – тоді вам не доведеться всіма силами рятувати «їхню репутацію»!»

 
Такий запис з’явився на сторінці у Фейсбук Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.