ua ru

Стартували Сіверські музичні вечори

У Чернігові розпочався міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори».

Такого аншлагу чернігівський філармонійний центр ще не бачив. І це не дивно, адже  в місті  розпочалась довгоочікувана  мистецька подія – фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори».

Ще до початку концерту  біля  філармонійного центру  ажіотаж - чернігівці шукають зайвого квітка на відкриття. Цьогорічний 17 –й фестиваль присвячений творчості Людвіга ван Бетховена.

Чернігівцям уперше випала нагода почути 9-ту симфонію Бетховена  в українсько-японському виконанні.

 Останні роки цей шедевр світової музики відкриває фестивальні "Вечори". Цей твір є актуальним для багатьох поколінь. Музика втілює в собі ідеали любові, щастя, миру, які важливі як для українців, так і для японців. Головні слова твору: "Обійміться мільйони ...Злийтесь в радості.

"Симфонічний оркестр "Філармонія", капела "Думка", камерний хор "Цурумі"  та солісти із Японії блискавично виконали симфонію. Бурхливими оплесками  вітали глядачі  музикантів.

На відкриття "Сіверських музичних вечорів" приїхав представник Посольства Японії в Україні пан Танджі Хідеюкі.

"Відносини між нашими країнами дуже активно розвиваються, зокрема в культурній сфері. Щороку ми представляємо в Україні свою культуру, приїздять до вас різні творчі колективи. Думаю, що наші звязки будуть ще міцнішими", - підкреслив пан Танджі Хідеюкі.

20 березня симфонічний оркестр"Філармонія" та японські співаки і піаністка Йоко Канеко виконуватимуть в Колонній залі столиці твори Чайковського, Гершвіна, прозвучать українські та японські пісні. Цей концерт пройде в рамках заходів року Японії в Україні і присвячується 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між країнами.