ua ru

Українська вишивка від Людмили Огнєвої

Орнаменти східної України.

«Культурний простір Донеччини» відкрився у музеї-заповіднику імені Коцюбинського. Так назвала свою експозицію української вишивки її автор ,Людмила Огнєва. Вона представляє орнаменти різних епох. Від часів князівства до сьогодення. Одну роботу майстриня присвятила чернігівським героям Небесної Сотні. Ще кілька днів тому виставка експонувалась у Краматорську, а вже 10 березня її презентували у Чернігові.

На виставці представлені і орнаменти з вишиванок видатних особистостей , які зробили немалий внесок у становлення України. Візерунок з вишиванки Тараса Шевченка та Івана Франка майстриня скопіювала і відтворила у своїх роботах. Своїми вишивками Людмила Огнєва розповідає про українську Донеччину. Робота ,над якою майстриня працює зараз, присвячена саме народним орнаментам східної України.

Окрім орнаментної вишивки Людмила Огнєва до Чернігова привезла і біля сорока обрядових рушників. Деякі вишила ще 20 років тому, інші створені протягом останніх років. Експозиція вишивки «Культурний простір Донеччини» мандрує Україною. Протягом місяця вона експонуватиметься у Чернігові, а згодом вирушить до Львова.