ua ru

Тарифи на опалення

Споживачі - облтеплокомуненерго. Як нараховують оплату за тепло?

Значний резонанс серед споживачів тепла у Чернігові викликають тарифи на оплату опалення у місцях загального користування. До них, зокрема, відносяться під*їзди, підвали, шахти ліфтів та підсобні приміщення. Люди вважають, що тариф за ці послуги значно перевищений. Аби роз’яснити систему нарахування сплати за тепло співробітники Облтеплокомуненерго зустрілися зі своїми споживачами у середу. Найбільше запитань до теплогенеруючої компанії виникло у власників тих квартир, в яких встановлено індивідуальні прилади обліку. Люди кажуть, що вони сплачують завеликі кошти, які, зокрема, перевищують навіть суми в платіжках їхніх сусідів, які користуються загальнобудинковим лічильником.

Співробітники теплорозподільної компанії кажуть, що розраховуючи тариф для населення вони опираються на 630 та 359 постанови Кабінету Міністрів. Для тих квартир, які не використовують індивідуальні прилади обліку загальний об*єм використаних гекакалорій ділиться відповідно до кількості квадратних метрів житла. У цю вартість вже включено і тариф на тепло в місцях загального користування. У будинках, де хоч одна квартира має індивідуальний лічильник, вартість послуги у місцях загального користування, для таких споживачів, розраховується окремо.

Температура повітря у приміщенні має бути мінімум 18-20 градусів, залежно від розташування квартири. До того ж зачепили і питання температурних режимів гарячого водопостачання. За стандартами має бути 50 градусів. У разі, якщо вона холодніша, споживачі мають право звернутися до розрахункового центру. Коли температура води нижче 40 градусів, то сплата за неї стягується як за холодну.