ua ru

Ціни на проїзд у міському транспорт

Скільки коштуватиме одна поїздка в автобусах Чернігова?

Ціни на проїзд у міському транспорті зростуть. Пропозицію підвищити вартість перевезень висунули самі перевізники. Вони опираються на те, що значно зросли ціни на паливо та запчастини. Вартість перевезень, за розрахунками власників маршрутів, в середньому мала б коштувати 6 грн. Проте такі ціни не є об*єктивними. Наголосив заступник чернігівського міського голови Олександр Ломако під час засідання робочої групи у вівторок.

Тому управління економіки провело свої розрахунки. Вивчивши середні ціни за перевезення та зробивши однакові розрахунки по кожному перевізнику спеціалісти визначили, що вартість проїзду для пасажирів в середньому не має превищувати 4 грн.

Проте міська влада все ж підтримує перевізників у тому, що дійсно зараз досить дорого утримувати транспорт та оплачувати роботу персоналу. До того ж за новими договорами перевізники зобов’язані оновлювати рухомий склад, встановити GPS. Також у перспективі встановлять і валідатори проїзду. Вже в цьому році на маршрутах міста з’являться 12 нових транспортних засобів. А вже через 5 років у Чернігові має оновитися 100% автобусів на маршрутах.

До прикладу у інших регіонах України проїзд у міському транспорті коштує від 3 до 5 грн. Остаточне рішення з приводу вартості перевезень прийматиме виконавчий комітет. Наразі акт з цінами відправлений на регуляторну процедуру, яка триватиме 1 місяць. тому поки що чернігівці їздитимуть за звичними тарифами.