ua ru

Держбюджет -2020: Чи буде розвиватися Чернігів?

Позачергова сесія міської ради виявилася найкоротшою в цьому скликанні.
40 хвилин вистачило депутатам аби обговорити та схвалити звернення до Президента, Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради. У документі депутати виступили проти згортання фінансової децентралізації. Проектом державного бюджету на 2020 рік зменшено доходи місцевим бюджетам. Тож, у наступному році у міста не буде коштів на відновлення інфраструктури, проведення аварійних ремонтів, прибирання і таке інше. Ледь вистачатиме коштів на зарплати бюджетникам, під великим питанням надбавки вчителям, медпрацівникам.
Депутати просять поновити зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів; встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік для міста Чернігова в обсязі 521,3 млн грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 341,8 млн грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл; спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між бюджетами; забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку (для бюджету міста Чернігова 151,0 млн грн); передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я для бюджету міста Чернігова у обсязі не менше 186,1 млн грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та містами обласного значення.
Звернення підтримало 27 депутатів із 28 присутніх на засіданні. Сьогодні цей документ мер Чернігова планує оголосити на зустрічі мерів міст з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.