ua ru

День вигнання нацистських загарбників із Чернігова

Як вшановували пам'ять борців за волю України?
21 вересня - саме сьогодні формально святкується День міста, і це не просто так: це ще й річниця визволення Чернігова від нацистських загарбників. З цієї нагоди у сквері імені Попудренка зранку зібралися чернігівці, зокрема керівництво міста та області. У своїй промові міський голова наголосив, що подолати існуючі проблеми Чернігова можна лише спільними зусиллями, забувши про всі чвари.
В урочистостях взяли участь також ті, хто нині носить титул захисників України - військовослужбовці оперативного командування "Північ" та військових частин Чернігівського гарнізону. Вони поклали квіти до стели з фотографіями загиблих в російсько-українській війні побратимів, а незабаром нарівні з рештою чернігівців долучаться до святкування дня міста.
В Україні День міста зазвичай присвячується якій-небудь історичній події, національному чи регіональному святу. Чернігів у роки Другої Світової війни став одним з найбільш постраждалих від бойових дій населених пунктів, тому день, коли на ці землі нарешті прийшов мир, і став Днем міста.