ua ru

Вшанування видатного дисидента

Де з'явилася меморіальна дошка на честь Левка Лук'яненка?

 

 Це було за  12 років до його смерті. Тоді він був на святкуванні Дня міста. Наш земляк , який став символом совісті та незалежності України, на 89 році пішов з життя. 19 вересня у будинку 49 по вулиці Рокосовського , де жив його брат  за рішенням міської ради  відкриватимуть пам’ятну дошку. На  захід прийшли родичі Левка Григоровича та пересічні чернігівці. Тут  свого часу була штаб -квартирою рухівців. Онук майбутнього дисидента тоді ходив до третього класу.

Його виключили з КПРС і приговорили до розстрілу, який він чекав кілька місяців. Пізніше вирок замінили тюремним ув’язненням, більше 27 років за гратами не зламали  патріота України. Чотири  роки тому на сесії обласної ради  йому вручали  посвідчення та знак Почесного громадянина Чернігівщини.

  Левко Григорович був надзвичайно харизматичною людиною , згадує Роман Лук’яненко. Навіть у своїх порадах він був патріотом.

 Урочистості розпочинаються  традиційно , гімном України. А ділі короткі промови. Свого брата цитує Зінаїда Лук’яненко

Церемонію відкриття пам’ятної дошки проводять  Зінаїда Лук’яненко та Владислав Атрошенко. Меморіальна дошка Левку Лук’яненку  також  встановлена в Седнєві. Є  пропозиції щодо  назви однієї з вулиць Чернігова   його  ім’ям .