ua ru

День народження Михайла Коцюбинського

Що пов'язує класика літератури з нашим містом?

" Хвилина розпачу" -трішки сумна і в той же час світла мелодія  Миколи Лисенка  супроводжує  урочисті заходи , які відбуваються біля  могили Михайла Коцюбинського  з нагоди  155 річчя з Дня народження класика української літератури. У Чернігові він  прожив  15 років.І саме тут  написав найвідоміші свої твори. До могили письменника  на Болдину гору прийшли посадовці та пересічні чернігівці.Дорослі та зовсім юні. Знайомство з творами  класика у них ще попереду.А сьогодні вони з квітами повноцінні учасники дня памяті.Правнук  Михайла Коцюбинського ,  Ігор Коцюбинський  надзвичайно дбайливо зберігає  історію  свого прадіда.

  Свого часу , каже  Ігор Коцюбинський , який  досліджує творчість класика , радянська влада з нього  намагалася зробити революціонера. Хоча він  ніколи їм не був. При цьому ця надзвичайно толерантна  та інтелігентна людина  у своїй " Фата моргані "написала  наступні рядки.

   Під час урочистих заходів згадували письменника , цитували його твори і йому присвячували  музику. Так капела бандуристів  імені Остапа Вересая  на  честь Михайла Коцюбинського виконала пісню " Про український прапор". Музиканти її відродили.