ua ru

Аварійне житло Чернігова

Як вирішуватимуть проблему?

Перелік  будинків  у Чернігові, які перебувають  в аварійному або близькому до нього стані   умістився на десяти друкованих аркушах. Їх список  склали в управлінні житлово- комунального господарства .Це непідйомні  витрати для міського бюджету.  Якщо співставити реальні можливості бюджету міста  і  масштаб  цієї проблеми, її вирішення  розтягнеться на століття. Наголосив Владислав Атрошенко. 

 При цьому ,чимало мешканців  обласного центру ще й досі не усвідомлюють , що  їх приватизована квартира чи кімната у гуртожитку, це не тільки те , що  знаходиться за її дверима. А й місця спільного користування, під’їзди , дахи, підвали та мережі. Вибух газу  у будинку  у Дрогобичі в черговий раз підтвердила небезпечність подібних ілюзій. Наголосив мер. Якщо порівняти  рівень трагедії  і матеріальних збитків з  розміром допомоги   постраждалим , а це  мільйон триста тисяч гривень виділених  місцевого бюджету ,можна оцінити рівень трагедії цих людей , які опинилися на вулиці  . 

  Не варто  чекати критичного моменту , краще його попередити. На цьому наголошує міська влада і  в чергове акцентує увагу людей на тому , що  їх будинок це - їх спільна власність. Ті кошти , які  платять мешканці  за послуги управляючій компанії чи ЖЕКу  включають лише  поточний ремонт у межах  тих відсотків , які визначені у платіжках саме на цю послугу. Нагадаємо  , що на сесії міської ради також прийнята Програма сприяння забезпеченню житлом мешканців  непридатних і застарілих помешкань у Чернігові на 2019- 23 ті роки, яка передбачає фінансування у межах 75 мільйонів гривень на п’ять років. Це система компенсацій, які інвестори-забудовники будуть отримувати в разі, якщо будуватимуть на місці зношеного аварійного житла  з відселенням мешканців у кращі будинки. Але для цього має бути згода як забудовника так і всіх мешканців аварійного будинку.