ua ru

Ювілей палацу Кирила Розумовського

Єдиний палац українського гетьмана, який вдалося зберегти в Україні – святкує десятиріччя.

Саме у серпні 2009-го року палац Кирила Розумовського у Батурині  урочисто відкрили для відвідувачів. На сьогодні він також єдиний - відреставрований в часи незалежної України.

Палац відновили за часів президенства Віктор Ющенка. Фінансово до реставрації  долучились також благодійники та меценати. Сьогодні палац останнього гетьмана України - пам'ятка архітектури національного значення.

За 10 років тут зібрали значну кількість оригінальних речей. В залах палацу можна побачити  особисті речі  Кирила Розумовського, які подарував  прямий нащадок Гетьмана. Щодня палац відвідує 200-300 туристів. За рік – до 50-ти тисяч. Приїжджають до Батурина й іноземці.

Сьогодні палац гетьмана Розумовського це не тільки музейний комплекс. Він є також осередком наукової діяльності. На базі палацу часто відбуваються презентації різних наукових видань. Тут проводять наукові конференції. Палац - це ще й культурно-мистецький осередок для мешканців Батурина та гостей міста.

Вже два роки поспіль на території Батурина в серпні відбувались грандіозні концерти, на яких виступали зірки української естради. Вони збирали до десяти тисяч глядачів. Продовжать традицію і цьогоріч.

Концерт «Viva Батурин»  відбудеться  23 серпня о 19-й годині прямо біля палацу Кирила Розумовського. Вхід – вільний.