ua ru

Перший в житті документ

Як швидко отримати свідоцтво про народження?
Оксана Герасименко молода мама. 10 лютого вона народила хлопчика - Назарчика, який є її першою дитиною. До появи первістка готувалася ретельно. За оформлення свідоцтва про народження не переживала. Адже скористалася новою послугою, яку запровадило Міністерство юстиції України. Вже рік молодим батькам не треба оббивати пороги кабінетів. Бо отримати свідоцтво можна одразу в пологовому будинку. Де працює представник РАГСУ.
 
14 лютого, в рамках робочого візиту, заступник міністра юстиції України, в компанії чернігівського міського голови та начальника управління охорони здоров’я, вручив молодим батькам перші в житті їхньої дитини документи. Та розповів, що надалі міністерство планує розширити спектр послуг.
 
Аби отримати свідоцтво батькам необхідно мати при собі лише паспорт. Усі документи заповнюються безпосередньо у кабінеті представника РАГСУ. І вже до моменту виписки свідоцтво про народження буде готово. До того ж додатково реєструють і місце проживання дитини. Вже подано понад сто заяв.
 
Як наголосив чернігівський міський голова надалі умови роботи працівників, які забезпечують такий сервіс планують зробити ще більш комфортними.
 
Чернігів став першим обласним центром, де запрацювала подібна послуга. У місті вже понад 60% новонароджених дітей отримали свідоцтво за новою системою. Це майже дві тисячі осіб.