ua ru

Міська рада в ролі РАГСУ

Чому приїздив заступник міністра юстиції України?
Катерина та Микола разом вже три з половиною роки. Їхня історія почалася з Дня народження подруги. Кажуть, що коли вирішили одружитися, то подавали заяву до РАГСУ ще за старими правилами. Проте, як тільки дізналися про пілотний проект "Шлюб за добу" одразу наважилися спробувати та не чекати місяць своєї черги. Тим більше, що розписатися їм запропонували у День всіх закоханих.
 
Окрім них в цей день за новими правилами одружилися ще 2 пари. Весілля проходили в незвичній атмосфері. А саме в міській раді. Привітати молодят та урочисто відкрити проект "Шлюб за добу " приїхав заступник міністра юстиції України Павло Мороз. Він зазначив, що дана реформа запроваджена невипадково. До 40% шлюбів в Україні реєструють за спрощеною процедурою. Старі правила змушували людей вдаватися до хитрощів та шукати способи, як прискорити процедуру розпису. Тому у міністерстві вирішили запровадити пілотний проект, який рік апробовувася на прифронтових територіях та великих містах України. І дав позитивний результат. А стати подружжям за добу стало можливо і у Чернігові.
 
Привітали молодят і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова. Кажуть, що реформа у реєстрації шлюбів є досить доречною в наш час. Та сподіваються, що вона вплине на покращення демографічної ситуації в області.
 
Наразі реформа набирає обертів. Проте реєстрація шлюбу за добу не безкоштовна. Її вартість становить 989 грн. Окрім пілотного проекту "Шлюб за добу" уряд паралельно подав законопроект про швидку процедуру розпису на законодавчому рівні по всій країні. Його вже підписав Прем’єр-Міністр. Тому, можливо, дуже скоро і інші міста приєднаються до Чернігова. А от процедура розлучення поки що залишається незмінною. Також Павло Мороз урочисто вручив свідоцтва про народження молодим батькам у міському пологовому будинку. Подробиці дивіться у наступних випусках новин.