ua ru

"Почесний громадянин Чернігова"

Кому присвоїти звання почесного громадянина Чернігова - найвищу нагороду територіальної громади?

Кому присвоїти звання почесного громадянина Чернігова - найвищу нагороду територіальної громади? Відповідь на це питання шукала у понеділок спеціальна комісія міської ради. Всього було представлено 6 кандидатів. Першою стала Олена Костевич - спортсменка, що не потребує представлення - так багато в неї нагород та досягнень у кульовій стрільбі.

Другим претендентом на звання став - на жаль, посмертно - Валерій Сарана. Громадський діяч, політик, викладач юридичного коледжу і доволі помітна фігура руху за незалежність України наприкінці 80-х років.

Кандидатом на отримання звання почесного громадянина Чернігова став - також посмертно - став Володимир Коваленко. Видатний археолог, який за життя розкрив чимало таємниць історії Чернігова.

Громадська організація "Родина воїна" висунула одразу три кандидатури - воїнів, що загинули в російсько-українській війні. Микола Бруй, Віктор Запека та Денис Чередніченко. Але тут виникла проблема - адже міська рада може призначити лише одного почесного громадянина з однієї категорії. А вибирати когось одного комісія визнала неетичним. Щоб увіковічнити пам'ять бійців, виникла ідея створити абсолютно нове звання - наприклад, "герой-захисник Чернігова". Розробку цієї програми взяли на себе депутати міської ради. А кому ж дістанеться звання "почесний громадянин Чернігова", дізнаємось на наступній сесії у серпні.