ua ru

Якість питної води в Чернігові

Питна вода в Чернігові відповідає встановленим нормативам.
Про це інформує інформаційна служба КП "Чернігівводоканал".
Ці нормативи контролюють щоденно. Відповідно до проведених досліджень, лише на свердловині села Зарічне станом на 01.07.2019 виявлено перевищення нормативів по такому показнику, як залізо загальне – 0,46 мг/дм3 при нормі, встановленій ДСанПіН 2.2.4-171-10 на рівні, <0,2 мг/дм3.
Перевищення нормативів ДСанПіН 2.2.4-171-10 на свердловині села Зарічне не є порушенням, оскільки рівень заліза загального і, як наслідки, каламутність води, викликані природними характеристиками артезіанської води на території водозабору. Таке перевищення є допустимим та передбачено у Технологічному регламенті роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення, запевняють фахівці.
Абонентам, які отримують питну воду зі свердловини в селі Зарічне, постійно проводиться перерахунок вартості питної води в бік зменшення.
Також треба зазначити, що відхилення від нормативів ДСанПіН 2.2.4-171-10 на підставі Технологічних регламентів роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення буде діяти лише до 2020 року. Тому КП «Чернігівводоканал» веде активний пошук технологій щодо безреагентного знезалізнення води (без додавання в неї хімічних сполук). В першу чергу планується вирішувати питання щодо знезалізнення води на водозаборі «Подусівка», який є найбільш продуктивним в Чернігові.