ua ru

Реконструкція Нижнього Валу. Що будівельники планують зробити цього року?| Телеканал Новий Чернігів

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко разом із начальником ЖКГ Ярославом Куцом перевірили темпи та якість будівництва на Нижній частині Валу.

Для задоволення туристичних потреб, очільник міста, пропонує створити біля підніжжя Валу туристийний хаб.
Один за одним КАМАЗи з чорноземом прибувають на будівельний майданчик. Територію Нижнього Валу готують до прокладання нових доріжок. На 50 % вже замінили освітлення, кабелі для нього раніше проходили під землею. Лагодити оголені дроти, які до того ж постійно окислялися, було проблематично, оскільки не можна порушувати археологічний шар грунту. Нове освітлення прокладають над землею.
В цьому році будівельники закладуть бетонну основу під фонтан та фундамент для східців, що йтимуть до Борисо-Глібського собору. Наразі студенти Чернігівського технологічного університету займаються проектуванням 3Д-моделі Валу кінця 17 початку 18 століття. Реалістичну ж модель потім виллють з бронзи чи латуні.
Для зручності містян та гостей міста на Валу встановлять інформаційне табло з місцем розташування туристичних локацій.
Восени на відремонтованій території Валу від перехрестя проспекту Миру до вулиці Сєрьожнікова, після закінчення першого етапу робіт, знімуть огорожу. Другу частину Скверу імені Хмельницького, а також озеленювати газони будуть у 2020 році.