ua ru

Оренда Чернігівської ТЕЦ

На 43-ій сесії міської ради депутати вирішували долю компанії Технова.
На скільки років залишити в оренді компанії " Технова"майно чернігівської громади ? Це питання внесли додатково до порядку денного 43 - ї сесії Чернігівської міської ради. Озвучувалося два варіанти : 2023 рік чи 2033. Нагадаємо у 2014 році міська рада подовжила дію угоди на оренду Чернігівської ТЕЦ для Технови до 2033 року за умови , що підприємство отримає кредит світового банку на реконструкцію. Що вплине на зменшення собівартості теплової енергії , яку поставляє ТЕЦ для мешканців Чернігова. Але не склалося так як гадалося.
Серед депутатів знайшлося чимало лобістів компанії Технова, які намагалися залишити вже не діючу угоду на оренду в силі. При цьому , як пояснив керівник компанії , Олексій Щербина, отримання кредиту світового банку стало неможливим через зміну чинного законодавства. Старту ринку електроенергії з 1 липня 2019 року. Бо саме за рахунок її виробництва Технова розраховувала повертати кредитні кошти.
При цьому , як повідомив Щербина , ще не все втрачено , держава дає таким ТЕЦ , як Чернігівська певний час для модернізації і для цього пропонує провести технічний аудит та енергомодернізацію аби здешевити їх продукцію. Але враховуючи ,те як Технова всі ці 19 років оренди інвестувала в майно громади , це викликає багато запитань.
Депутати підтримали міського голову. Чернігівську ТЕЦ залишають в оренді компанії Технова до 2023 року . Створюється комісія аби визначитися з тим , як бути далі. Інше , політичне на цей момент питання, яке стосувалося неутворення районних у місті Чернігові рад , за ініціативою Владислава Атрошенка вирішили перенести на серпневу сесію. Аби зняти політичну температуру в залі мер виносить це питання на широке громадське обговорення
При цьому всі соціальні служби діючі наразі при районних радах залишаються, акцентував міський голова. На Пленарному засіданні прийнята ще низка важливих рішень. Серед яких чимало бюджетних та земельних проектів. Детальніше в програмі " Депутатський корпус"