ua ru

Сезон ягід у розпалі

На центральному ринку чернігівці купують полуниці, черешні, чорниці.
Перші сезонні ягоди та овочі в продажу! Чернігівці, як завжди, поспішають на ринки і вибирають ягоди кожен по - різному. Головне, кажуть, аби були якісні. Початок літа завжди асоціюється з полуницею. Цієї ягоди на центральному ринку в цьому році доволі.Тетяна Полуян вирощує полуницю 5 років. Нині значно складніше доглядати за ягодою, ніж торік, розповідає жінка. Катерина Матвієко привозить свою полуницю на продаж із Михайла - Коцюбинського.Запевняє, її ягода не лише вітамінна, а й екологічно чиста.
Через велику спеку сезон полуниці може закінчитися раніше, прогнозують торговці. Ціна на цю ягоду поки ще тримається на рівні 40 гривень за кілограм. але вже скоро може піднятися трохи вище. 20 гривень просять за склянку чорниці. Цьогорічний врожай на цю місцеву ягоду поки що замалий.
Валентина Опанасівна продає не лише чорницю, ай засушені гілки цієї ягоди. Привезла їх із Ріпкинського району. Сезон черешні теж в розпалі. Її продають за 50 - 85 гривень. а привозять із Одеси або Мелітополя.
Ціна плюс якість - дві складові, що завжди цікавили вибагливих покупців. Тому, зрозуміло, багато хто хоче придбати саме таку продукцію.
У столиці української черешні урожай цьогоріч вдвічі менший торішнього. Через дощі постраждали високоврожайні сорти. Тому й ціна значно підросла в порівнянні з минулорічноми показниками, кажуть приватні підприємці.
Не зважаючи, що ціни на черешню коливаються, люди охоче її купують, як і полуницю, кажуть продавці.