ua ru

Транспортні картки в Чернігові

Чи багато чернігівців користуються ними?
47 відсотків пасажирів комунального транспорту Чернігова сплачує за проїзд транспортними картками.Повідомив керівник профільного управління міської ради на ранковій нараді у міського голови. При цьому , цей показник має бути вищим , акцентував Владислав Атрошенко.
Нагадаємо , у тролейбусах та автобусах "Чернігівського тролейбусного управління" працює система сплати за проїзд з допомогою транспортних карток. Це не тільки зручно, але і дешевше: при оплаті карткою вартість проїзду у тролейбусі становить 3,95 грн, без картки 5 грн. При цьому є можливість її поповнення без комісії. Якщо забезпечити усіх пільговиків , які користуються правом на безкоштовний проїзд, картками ,тоді загальна кількість безготівкового розрахунку становитиме 74 відсотки. Але на це потрібно кілька мільйонів гривень , озвучив на ранковій нараді директор ЧТУ Олександр Лавренюк. Як повідомив у своєму звіті Олександр Рижий , вже четвертий рік компенсація проїзду пільговиків перекладена з державного бюджету на міський і сьогодні на ці потреби Чернігів щороку витрачає близько вісімдесяти мільйонів гривень. Сьогодні «ЧТУ» - забезпечує 62% внутрішньоміських пасажироперевезень. За останні три роки Чернігів коштом міського бюджету придбав 21 сучасний рогатик. Разом з тим, тролейбусний парк на 79% відпрацював свій ресурс і давно потребує заміни. Наступного року є шанс на його оновлення. Європейський інвестиційний банк схвалив проект розвитку міського пасажирського транспорту у Чернігові. Повідомили на нараді.Ним передбачено кредит на придбання сучасних тролейбусів загальною вартістю 6 млн євро. За ці кошти планують купити 35 нових низькопідлогових тролейбуси із відповідним рівнем комфорту.
При цьому , на нараді також обговорили ризики , які можуть виникнути з реалізацією програми співпраці з Європейським інвестиційним банком , якщо у країні відбудеться ротація Уряду .Наразі місто очікує погодження від Антимонопольного комітету та Міністерства фінансів України, як цього вимагає процедура міжнародного тендеру.
За словами керівника комунального підприємства, Дмитра Лавренюка, цього тижня ЄІБ оприлюднить наміри про закупівлю, а у термін до 24 червня ЧТУ офіційно оголосить тендер на закупівлю тролейбусів.