ua ru

Як добрива знижують радіацію

В Україні триває спільний проект з японською асоціацією " Фонд безпеки продуктів харчування та життя".
З 2012 року в Україні триває спільний проект з японською асоціацією " Фонд безпеки продуктів харчування та життя" , очолює його Ковака Джунічі.
Днями журналісти з регіонів мали унікальну можливість поспілкуватся з ним та дізнатися більше про його роботу в Україні. За словами пана Коваки після техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році та після аварії на АЕС Фукусіма - 1 , він почав надавати спонтанну волонтерську допомогу українським родинам. Спочатку під його опіку потрапили окремі родини з дітьми , із села Бігунь Житомирської області , люди жалілися на головні болі та ноги , далі для порівняння залучили ще вісім сімей переселенців з селища Ковалинь, що на Київщині , скарги були ті ж самі. Пан Ковака відразу зрозумів ,що справа тут у вживанні лісових ягід та грибів, та окремих продуктах, які вирощуються на городах , окрім цього багато небезпечних елементів містилося в коров"ячому молоці. Все це стало можливим завдяки тому що пан Ковака безкоштовно забезпечував населені пункти мінеральними добривами . Внесення їх в грунт - на городи , пасовища - є ефективним засобом проти накопичення небезпечних цезію і стронцію. Ефективність такого методу підтвердили освітяни деяких ОТГ які долучилися до цього проекту. Навіть на аналізи брали 20- ть різних продуктів ,які вирощені на городах, результати отримали втішні. Микола Лазарєв , завідувач лабораторії ведення сільгоспвиробництва на територіях з техногенним забрудненням зауважив, якщо на початковому етапі в молоці містилося 270 бекерель на літр , то провівши перевірку в минулому році , радіоактивність молока коливалася від 4 до 16- ти . І це вже гарний результат , та не дуже втішний.
Пан Ковака переконаний що навіть 100 бекерелей це не нормально, і такі показники здатні впливати на самопочуття людей негативно. Населенню потрібно знати реальний стан справ з радіактивним забрудненням навколишнього середовища, та як уберегтися від внутрішнього опромінювання . Більше сотні публікацій у ЗМІ , це робота журналістів , каже ,Людмила Мех ,президент всеукраїнського фонду " журналістська ініціатива " . Українці мають знати про небезпеку , а також людей , які їх про це інформують. Крім цього Джунічі надає необхідні медикаменти, лікарі з Японії час від часу навідуються до сімей,де є діти інваліди , та проводять їм сеанси цілющого масажу. В цілому японський проект сприяв поліпшенню здоров"я майже чотирьох тисяч дорослих і дітей в нашій країні.