ua ru

Чернігівські гармати відреставрують

У цьому році в місті відремонтують культурні пам’ятки в рамках міської програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини Чернігова.
Гранітні основи, на яких стоять гармати з бастіонів Чернігівської фортеці на території Валу відремонтують. Відповідне рішення погодили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради . На це з міського бюджету витратять понад 25 тис. грн. 12 чавунних гармат з бастіонів Чернігівської фортеці з лафетами на території Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» передані в оперативне управління управлінню культури та туризму Чернігівської міської ради у серпні 2018 року.
Також цього року ремонтуватимуть і пам’ятний історичний знак на перехресті Івана Мазепи та проспекту Перемоги. На реставрацію танку та його п"єдесталу витратять понад 35 тисяч гривень Поточний ремонт проводитимуть в в рамках Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини Чернігова. Відповідно до неї планується також встановлення системи відеоспостереження у місцях знаходження пам’яток культурної спадщини, виготовлення охоронних дошок. Так , незабаром будуть встановити дві камери на Болдиній горі та п’ять - на бульварі по проспекту Миру біля Катерининської церкви. Орієнтовний обсяг фінансування цієї Програми на три роки складає майже півтора мільйони гривень