ua ru

Захворюваність на кір в області зростає

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір зареєстровано вже понад тисячу випадків.
З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано вже понад тисячу випадків . Більшість з них у дорослих. Майже половина з них не мали щеплення проти кору. Поки що великих спалахів не спостерігається, але хворі й далі реєструються, повідомляє й контролює ситуацію обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я. Специфічного лікування від кору немає, нагадують лікарі.
У минулому році в інфекційному відділенні Чернігівської міської лікарні №2 від кору пролікувалося 27 дорослих пацієнтів. У цьому - за неповні 5 місяців вже 45. Тобто йде підвищення рівня захворюваності, тому лікарі зауважують - аби не сплутати симптоми хвороби з якою - небудь іншою, потрібно знати клінічні її прояви. Як правило. існує правило трьох трійок. У перші три дні людина занедужує, як при звичайній респіраторній вірусній інфекції.
Найтяжчими при цьому захворюванні, каже Світлана Ворона, є ускладнення. Якщо приєдналася вторинна інфекція, тоді можливе запалення легень, чи загроза для центральної нервової системи. Тому найкращою профілактикою від кору лікарі вважають вакцинацію. Робиться вона в комерційних лабораторіях після проведення спеціальних досліджень.