ua ru

Чернігівські хірурги опановують європейській досвід

На базі відділень інтервенційної кардіології та інтервенційної радіології КНП «Чернігівська міська лікарнія№2» відбувся майстер-клас міжнародного рівня щодо проведення ендоваскулярних реканалізацій хронічних оклюзій коронарних артерій.
Тобто, йшлося про малотравматичні хірургічні втручання на серці пацієнтів, хворих на стенокардію. Про це повідомили в Управлінні охорони здоров’я ОДА.
Своїм досвідом ділився керівник Ризької клініки серця та судин (Латвія) Артіс Калніньш, один із провідних інтервенційних кардіологів Європи. Аудиторію учасників, які переймали напрацювання, становили інтервенційні кардіологи Запоріжжя, Києва, Полтави, Чернігова.
Руки досвідчених хірургів рятували життя пацієнтів зі складними випадками захворювання у віковій категорії від 42 до 76 років. Оперативні втручання, тривалістю від трьох до шести годин, здійснювалися в режимі онлайн-трансляції безпосередньо з операційних. Відтак такого роду хірургічні втручання усувають симптоми стенокардії, унеможливлюють ризики повторного інфаркту, значно покращують прогноз пацієнта.
Як зазначив завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології – серцево-судинний, ендоваскулярний хірург відділення серцево-судинної хірургії Чернігівської міської лікарні №2 Олександр Бараненко, майстер-клас такого масштабу – дебютний проект, який відбувся за ініціативи київських колег та був підтриманий адміністрацією та інтервенційними кардіологами медичного закладу.
«Наші інтервенційні кардіологи вже виконують подібні операції. Під час майстер-класу ми обмінялися досвідом із досвідченими колегами. Таким чином, технології виконання цих операцій розвиваються, вимагають постійного професійного зростання», – підкреслив Олександр Бараненко.