ua ru

День прикордонника

Які найскладніші аспекти цієї професії?
Другий рік поспіль українські прикордонники відзначають професійне свято наприкінці квітня. Державні та відомчі нагороди отримали військовослужбовці підрозділів охорони кордону. Відзнаку ОК Північ ЗСУ вручили командиру Чернігівського прикордонного загону Сергію Тиркалову. Звітуючи про виконання обов'язків із збереження суверенітету України, він розповів. Прикордонний контроль на Чернігівщині здійснюють у 14-ти пунктах пропуску, девять з яких міжнародні. Протяжність ділянок, що межують з Російською Федерацією, 224 кілометри. При перетені російсько-українського кордону, особливу увагу приділяють чоловкам віком від 16 до 60 років.
450 чернігівських прикордонників виконували свої обов'язки в зоні АТО та операції обєднаних сил, 17 отримали поранення, не повернувся зі Сходу Ігор Нешко. Найскладніше за 20 років служби на кордоні було виконання своїх обов'язків в зоні обєднаних сил, говорить Сергій Кушнір, адже вдома на нього чекала дружина-прикордонник і двоє дітей.
В лавах прикордонників Олександр Орлов більше 20 років, його дружина працює кухарем у військовій частині. Алла Абрамчук родом із Волинської області, 4 роки вона навчалася на прикордонника у Хмельницьку, зараз вже три роки служить у Сновську. Техніка чернігівських прикордонників постійно оновлюється, тому забезпечувати пропуск через автомобільний, річковий, пасажирський, вантажний та залізничний державний кордон з кожним роком стає все легше, кажуть військові. Незмінними помічниками прикордонників залишаються чотирилапі слідчі прикордонної служби.