ua ru

Вербна неділя

Традиції та прикмети свята.
Остання неділя перед Великоднем називається Вербною. Вважається, що саме в цей день Ісус Христос увійшов у Єрусалим. Багато чернігівців дотримуються традицій і особливо шанують це свято, особливо у Великий піст.
На вербну неділю в храмах зазвичай багатолюдно. Адже Вхід Господній в Єрусалим - одне з 12 головних церковних свят. В усіх церквах проходить обряд освячення гілок верби. які після цього нібито мають магічні властивості. Освячені гілки віряни приносять додому і зберігають біля ікон. В цей день люди торкаються одне одного лозою, примовляючи - Не я б'ю. верба б'є, за тиждень Великдень, недалечко чевоне яєчко. Це свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід сина людського в рай.
За народним віруванням, гілки верби оберігають житло від влучення блискавки. Дехто робить з листочків верби настоянку, яка лікує від хвороб. Вітаючи зі святом. отець Роман також дає благословіння на освячені гілок верби.
Існують і прикмети свята. Якщо у Вербну неділю тепло і сухо, влітку буде великий врожай фруктів. якщо вітер у цей день - літо буде холодним. вдарив мороз - рік принесе багато пшениці.