ua ru

Перші кроки після 20-ти річної перерви

Де у Чернігові ставлять людей на ноги?
Чернігівка Юлія Ментей, яка половину свого життя провела у візку, почала потроху ходити. Диво сталося в громадській організації «Інтеграція». Саме тут завдяки фізичній реабілітації жінка знову відчула щастя руху. 10 років тому в її житті з’явився коханий, а згодом і донечка. Юлія Ментей тепер має знову сенс життя і бажання його змінювати на краще. А ось Анна Туровець і Володимир Шкуліпа в «Інтеграції» щойно потоваришували. Організація для них – другий дім. Та ось тільки дістатися сюди, кажуть, їм вкрай важко. Про те, як важко доїхати людям з інвалідністю до громадської організації, розповідає і її очільник Дмитро Соболєв. Однак, каже, людьми здебільшого керує бажання займатися на спеціальних тренажерах і відчути результат. Цієї зими завдяки півторарічній реабілітації в «Інтеграції» стали на ноги вже 4 людини, ділиться успіхами Дмитро Соболєв.
Нині активісти «Інтеграції» готуються до відкритої першості України з так званої «бочі». Змагання відбудуться в Одесі на початку травня. І хоча організація ще зовсім молода, та вже має багато нагород. Лише в минулому році стала багаторазовим призером 15 Міжнародної спартакіади інваспорту. Тож цьогоріч планують її провести у Чернігові. Дмитро Соболєв з радістю показує ще одне досягнення – творчу майстерню. Тут підопічні за допомоги майстра Андрія Зайченка творять красу.
Пап’є – маше, декупаж під силу тим, кому не можна займатися на тренажерах, зауважує Дмитро Соболєв. А поки що готують матеріали і навчаються. У їхніх планах – зробити 12 чернігівських гармат і колекцію «козаків», аби влітку чи восени влаштувати виставку – ярмарок унікальних виробів.