ua ru

Здоров`я Стрижня

Хто забруднює річку в Чернігові?
Поки що жива, але чи надовго? Стрижень захаращують сміттям. Пляшки, шини, рештки побутової техніки – все це потрапляє в русло водойми і фактично знищує в ній життя. Ось таку картину можна побачити поблизу Красного мосту - гумові шльопанці, поліетиленові пакети, рештки пластику – цей та інший непотріб плаває в річці.
Качки плавають подалі від забрудненого берега. А ось хто дійсно вражає, так це рибалки! Не зважаючи на тони сміття – люди годинами ловлять у річці рибу. Запевняють – не собі. Надія Бакун приїхала до Чернігова в гості до дітей. Рибалити любить з дитинства, тому одразу придбала вудочку та пішла до водойми. Річка – неприємно вразила. Є серед рибалок і ті, хто ловить рибу в Стрижні для власного вжитку. Категорично не радять їсти рибу зі Стрижня місцеві науковці - вона містить токсичні речовини. Юрій Карпенко разом з колегами ретельно досліджував водойму. Науковець запевняє – річка ще жива.
Науковці нарахували двісті джерел забруднення річки! І це тільки в межах міста!
По Стрижню багато століть тому ходили суда, тут пролягав один зі шляхів варяг у греки. Сьогодні – водойма забруднена та мілка. Науковці готові запропонувати план порятунку річки, але щоб її очистити – потрібна підтримка та допомога громади всього міста.