ua ru

Новий автобус

Айстра зійшла з конвеєра чернігівського автозаводу.
Добре роздивилися і проїхалися на першому чернігівському 12-метровому автобусі журналісти місцевих та столичних ЗМІ 22 березня у Чернігові . Новий автобус "Айстра" з низьким рівнем підлоги - як то кажуть, ще одна квітка в букеті модельного ряду корпорації "Еталон". Розрахований на більше ніж сто пасажирів, зручний для людей з особливими потребами, він відповідає екологічним вимогам ЄВРО 5. Незважаючи на свої габарити, автобус досить маневрений. Їхали територією підприємства вузькими доріжками. Віктор Медведь, водій з 46-річним стажем. Каже, сів за кермо цього велетня вперше.
За такими автобусами майбутнє, переконаний Вадим Шкарупін, директор торгового дому "Еталон Авто". За програмою "Міський громадський транспорт в Україні" Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк протягом 5 років нададуть близько 600 млн доларів одинадцятьом українським містам для розвитку транспортної інфраструктури. Керівники корпорації "Еталон", товариств з обмеженою відповідальністю "Чернігівський автозавод", "Український кардан" і "Чернігівський ковальський завод" розповіли про підприємства, та продукцію, яку тут виробляють. "Український кардан" постачає свою продукцію в 12 країн світу. Виконує замовлення і українських виробників, зокрема, працює з Укроборонпромом. За 17 років Чернігівський автозавод розробив більше 60 моделей автобусів, тролейбусів, вантажних автомобілей. На сьогодні, каже керівник автозаводу Валерій Купцов, вони орієнтуються всього на 12. Серед них міські, міжміські, туристичні автобуси, приміром, ось цей шикарний синій "Тюльпан", знамениті "шкільні автобуси" і тролейбуси. В найближчих планах навіть виготовлення електробусів і кузовів трамваїв!
Щоб витримувати конкуренцію, треба бути на хвилі всього нового, кажуть чернігівські виробники. Протягом року автомобільні заводи корпорації "Еталон" реалізували близько 270 одиниць автотранспортних засобів, з них майже 250 автобусів та 20 тролейбусів. Як сьогодні працюють чернігівські виробники, які ще сюрпризи готують для свого споживача - розповімо наступного тижня у програмі "Економіка у фактах",

Новини по темі