ua ru

Донбас: перепрочитання образу

Як радянська влада зросійщувала регіон?
В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця. У Чернігівському обласному Молодіжному центрі цього ж дня представники Інституту національної пам"яті відкрили виставку "Донбас: перепрочитання образу". Кажуть, головна мета - зруйнувати стереотипні уявлення про Донбас, поширені серед громадян.
На виставці представлені документи з фондів Державного архіву СБУ, та Держархіву Донецької області, фотоматеріали різного часу. Більшість з експонатів присвячена розвінчуванню міфу про відокремленість Донбасу. Організатори виставки кажуть: цей регіон завжди був українським, лише у 70-х роках радянська влада почала його русифікацію.
Тепер же українські воїни захищають цю землю від агресора. Юніс Аскеров поїхав на фронт у 15-у році. Воював здебільшого біля селища ВОдяне. Каже, не міг не поїхати на схід, адже був волонтером і бачив, що відбувається на війні.
А ось Андрій Цвір пішов на війну у 2017 році, як тільки закінчив навчання у ВИШІ. Спочатку воював у складі Української Добровольчої армії під Мар"їнкою, згодом перейшов у ЗСУ. Добровольчі військові формування відіграли величезну роль у відбитті російської агресії у 2014-15 роках. Зараз багато добровольців служать у лавах Збройних сил. Кажуть, переконані: перемога буде за нами.