ua ru

Дорога водиця

Чи зростуть тарифи на водопостачання в Чернігові?
Відкрите обговорення проектів постанов НКРЕКП щодо тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, пройшло на комунальному підприємстві «Чернігівводоканал».Ця процедура проходила відповідно до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень НКРЕКП. Як повідомив завідувач сектору Нацкомісії в Чернігівській області ОлександрТимошенко ,до участі запрошували усіх бажаючих. відповідні оголошення були на сайті регулятора та «Чернігівводоканалу» і усі зацікавлені могли надати свої пропозиції та прийти на обговорення.
Тарифи мають бути економічно обґрунтованими. Згідно з цією аксіомою підприємство має щороку надавати відповідні підтверджуючі розрахункові матеріали до Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Якщо Водоканал не надасть таких розрахунків до 1 червня , то регулятор приймає рішення без них.
Тож після цього обговорення має бути остаточне затвердження вартості послуг комунального підприємства на засіданні НКРЕКП. Вартість послуг з постачання холодної води та водовідведення зросте на 2 гривні 20копійок за метр кубічний. При цьому на підставі даних моніторингу ці розміри є середніми в Україні і найнижчими в області. Так наразі за кубометр води у Мені мешканці багатоповерхівки платять майже 49 гривень , в той час як у Чернігові досі лише 18.62.Щодо загальноукраїнського рейтингу вартість послуг, то, навіть після підвищення, тарифи Чернігіводоканалу будуть начно нижчі ніж в Києві, Полтаві, Одесі, Кропивницькому,Умані та інших містах України. І це при тому, що далеко не у всіх містах проводились модернізації за рахунок кредитів, погашення яких також враховане в тарифах.
Як акцентував Сергій Малявко інвестиційна складова , яка закладена у тарифі , а це близько15 мільйонів гривень , не дозволяє сьогодні підприємству вирішувати життєвоважливі для Чернігова проблеми пов’язані з забезпеченням якісного водопостачання та водовідведення. На вирішення нагальних потреб підприємству уже сьогодні потрібно не менше сотні мільйонів. Нові тарифи на послуги «Чернігівводоканалу» почнуть діяти після прийняття відповідних постанов на засіданні НКРЕКП та їх оприлюднення в газеті «Урядовий кур’єр».