ua ru

Пільги для чернігівців

Кількість сімей, які отримують державну соціальну допомогу, зростає. З чим це пов’язано?
У Чернігові збільшується кількість осіб, які потребують пільг. Це пов’язано з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.
 
Громадяни все частіше користуються державною допомогою на оплату комуналки. Вона надається у вигляді житлової субсидії.
 
На сьогодні, 28 тисяч сімей Новозаводського району нашого міста отримують таку державну допомогу.
 
Програмою надання субсидій за комунальні послуги охоплено майже 70% домогосподарств району.
 
Про це повідомила на ранковій нараді у мерії начальник управління праці і соціального захисту населення Новозаводської райради, Ірина Марчук.
 
Субсидії постійно перераховують у зв’язку з підвищенням тарифів та встановленням індивідуальних і загальнобудинкових лічильників. Крім того, система надання пільг громадянам дещо змінилася.
 
Крім актуальних на сьогодні субсидій, 61% малозабезпечених та багатодітних сімей Новозаводського району отримують також державну соціальну допомогу.
 
Середній її розмір складає півтори тисячі гривень - для малозабезпечених, три тисячі шістсот гривень для багатодітних. Велику увагу приділяють, в управлінні соціального захисту населення особам з інвалідністю, яких у районі проживає 9 з половиною тисяч, у Новозаводському районі також опікуються переміщеними особами та родинами учасників АТО, таких тисяча 470.
 
Їх забезпечують санаторно-курортним лікуванням та допомагають з реабілітацією.
 
Підтримують учасників АТО у придбанні житла, вже 6 сімей скористалися допомогою, грошова державна компенсація на це склала 5 з половиною мільйонів гривень. Загалом, зазначила Ірина Марчук, за минулий рік було профінансовано пільг на суму понад 27 мільйонів гривень.