ua ru

Волонтерський центр звітує про роботу

Як чернігівські волонтери підтримують військових?
Вже не перший рік українські волонтери матеріально і морально підтримують бійців АТО. Але є один аспект, який під силу тільки одиницям - це порятунок полонених.

Цим довелося займатися чернігівському волонтеру Ірині Березенець два роки тому, під час жорстоких боїв за Вуглегірськ. Тоді відступ українських військ поєднався з масовою евакуацією жителів міста і в інформаційному хаосі доля окремих воїнів довго була невизначеною.
 
Михайло ховався у покинутій будівлі майже тиждень, поки не вичерпав запаси води. Сподівався, що Вуглегірськ не здадуть, адже це важливий транспортний вузол. 6 лютого він вирішив дістатися найближчої лікарні, дивом піймав попутку, яка привезла його прямо на позиції сепаратистів. Але Михайлу поталанило, і через 2 дні його обміняли.
 
Єдиний волонтерський центр Чернігова об'єднує членів різних громадських організацій. Працюють 6 днів на тиждень без перерв та відпусток. У понеділок вони розповіли про роботу Центру у 2016 році.
 
Не забувають волонтери і про нематеріальну допомогу. В основному її потребують демобілізовані та переселенці. У когось юридичні проблеми, хтось просто не може пристосуватися до складнощів, як би дивно це не звучало, мирного життя.
 
У 2017-му активісти планують активніше налягати на психологічну підтримку демобілізованих солдатів, проводити для них культурні заходи, екскурсії, а у складних випадках - надавати індивідуального психолога.