ua ru

Чернігівські бандури

Виробництво інструментів розпочали на одному з підприємств.
У Чернігові розпочали виробництво бандур. На підприємстві із виготовлення котлів для опалення зробили п'ять інструментів і працюють над новою партією. Заступник директора підприємства Юрій Дем'яненко каже, що їхні робітники можуть працювати не тільки з металом, а і з деревом.
Бандури перебувають в тестовому режимі, але перші інструменти вже випробували в музичній школі №1 Вільконського. Саме тут у 2009 році відкрили відділ бандурного мистецтва - єдиний в Україні, де на сьогодні навчається 58 юних бандуристів.
Викладачі кажуть, бандура - інструмент складний. Цей інструмент не з дешевих, розповідають на підприємстві. Деякі деталі зроблені з деревини тополі, бука та граба. Перші п'ять чернігівських бандур виготовляли близько року, але далі справа піде швидше, кажуть на підприємстві. Все буде залежати від попиту. Аби зберегти стародавні традиції та передати їх наступному поколінню, на підприємстві працює ціла команда однодумців.
Бандура стає все популярнішою серед молоді. На цьому підприємстві прагнуть повернути втрачену славу чернігівських бандур.