ua ru

Від вибитих шибок до повного знищення

Як відновлюють постраждалі будинки на Ічнянщині.
Від цього будинку в селі Августівка майже нічого не залишилося. Вціліла лише одна пічка. Відновленню він не підлягає. Таких будинків - майже вщент зруйнованих - на цій вулиці чимало. В одних немає даху та повилітали всі вікна, в інших - залишились лише рештки стін.
В Августівці Анатолій Безсмертний жив разом із 84-річною мамою. Її тимчасово переселив до родичів, а сам живе - на роботі. В Чернігівській облдержадміністрації обіцяють відновити всі постраждалі будинки та господарства. Щоправда на це потрібна обіцяна допомога від держави. А її поки що немає. Доки гроші зі столиці не надійшли, ремонті роботи проводять з резервних фондів обласного та районних бюджетів. Мешканцям Августівки та Дружби допомагають здебільшого будівельними матеріалами. Першочергові відновлювальні роботи в Ічнянському районі планують завершити з дня-на-день. Доки бригади будівельників ремонтують покрівлі, ставлять нові вікна та двері в постраждалі хати, поряд працюють рятувальники. Шукають рештки снарядів. Проводиться розмінування. Уже з початку робіт обстежено та виконано 75 тисяч гектарів. Залишилось очистити чотири тисячі гектарів.
Тривають ремонти і в селищі Дружба. З понеділка там запрацювала котельня. До теплопостачання будинки підключатимуть поступово - спочатку встановлюють вікна, потім дають тепло. На ремонт місцевої школи в цьому населеному пункті потрібно більше двох мільйонів гривень. Їх мають надати з держбюджету.