ua ru

Авіабомба часів Другої світової війни

22 вересня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено 1 фугасну авіаційну бомбу ФАБ-100 часів Другої світової війни.

Про це повідомили в Управлінні ДСНС України у Чернігівській області.

Бомбу було виявлено єгерями в лісі під час обходу місцевості біля с. Дроздівка Куликівського району. Про знахідку чоловіки одразу сповістили рятувальників.
Піротехніки ДСНС, які прибули на місце пригоди, оглянули вибухонебезпечний предмет та встановили, що це фугасна авіаційна бомба вагою 100 кг часів Другої світової війни. Під час додаткового обстеження прилеглої території піротехніки інших вибухонебезпечних предметів не виявили. Після проведення невідкладних робіт, небезпечну знахідку було вивезено спецавтомобілем у визначене місце за межами населеного пункту та знищено.
Хотілося б зазначити, що дальність розльоту осколків від виявленого боєприпасу становить до 1000 м. 
Тому, рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій в котре наголошують, що, незважаючи на майже семидесятирічне перебування в землі та вплив атмосферних явищ, боєприпаси часів війни є дуже небезпечними для людини, що їх виявила. Тому ні в якому разі не намагайтесь їх зрушити з місця, витягти з грунту, не бийте по них лопатою або палицею та не піддавайте впливу вогню. Також не варто користуватись мобільним телефоном поблизу небезпечної знахідки. Про небезпечну знахідку слід негайно повідомити рятувальників за номером телефону 101, або правоохоронців за номером телефону 102. Запам'ятайте! Знешкодженням вибухонебезпечних предметів мають займатися лише фахівці цієї справи.