ua ru

Рослинність Чернігівщини під загрозою

На чернігівщині розпочинають тотальну боротьбу зі шкідником, завезеним з Америки.

Про це повідомили в Департаменті АПК, екології та природних ресурсів.

Уперше на території Чернігівщини американського білого  метелика зафіксували у 2007 році. Особливо небезпечною є гусінь метелика. Це надзвичайно агресивний шкідник, який пошкоджує більше 250 видів культур.

В умовах Чернігівської області він розвивається у 2-х поколіннях: перше з’являється у травні, друге у середині липня – на початку серпня.

Як зазначають фахівці, для боротьби з метеликом застосовують організаційні, агротехнічні та хімічні методи. До організаційних віднесені контроль за перевезенням вантажів, обстеження багаторічних насаджень. До агротехнічних методів – збір та знищення гусені і кладок яєць. Гілки з гніздами обрізають і спалюють. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси із картону чи гофрованого паперу, який перед за лялькуванням гусені знімають і спалюють.

Боротьба з шкідником хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону у населених пунктах. Для хімічної обробки за межами населених пунктів, необхідно застосовувати агрохімікати, дозволені для використання в Україні. На сьогодні, як стверджують фахівці, єдиним інсектицидом являється Карате 050 ЕС.