ua ru

Майбутнє будівництва під загрозою

Як з проблемою боротимуться в Чернігові?
Нове чинне законодавство України поставило під ризик майбутнє будь- якого будівництва у Чернігові. Місто історичне , тож , якщо не розробити відповідні документи , які визначать історичні ореали на його території , галузь зупиниться. Акцентував на засіданні виконкому головний архітектор Чернігова. Ця документація є складовою генерального плану міста і без неї вся територія вважатиметься археологічною, - наголосив Сергій Калюжний. Аби запобігти цій калізії потрібно виконати відповідні проекті роботи в рамках підготовки генерального плану Чернігова. Це потребує додаткових коштів . На виконкомі , 9 серпня, погодили їх виділення. Крім цього на засіданні обговорили основні пріоритети розбудови міста. Владислав Атрошенко вимагає підходити до цього комплексно.
На виконкомі відтермінували надання дозволів на будівництво багатоповерхівок на вулиці Олега Кошового , район колишньої льотки , поки не буде розроблений проект детального планування цього району. Де мають бути передбачені обєкти соціальної та транспортної інфраструктури. Також принципово розглядали і перспективи будівництва багатоповерхівок з індивідуальним опаленням квартир. Це може спровокувати досить негативні наслідки для теплогенеруючих підприємств Чернігова і мешканців тих будинків , які вони наразі забезпечують теплом та гарячою водою, акцентував мер. Обладнання ТЕЦ вже відслужило свій термін , а ті кошти, які згідно з інвестиційною програмою підприємство вкладає в модернізацію, проблему не вирішують, а лише трохи відтерміновують критичний день.Ситуація на Облтеплокомуненерго трохи краща. Але наявні борги підприємств лякають і можуть бути перекладені на міський бюджет. Переобладнати існуючі житлові будинки на систему індивідуального опалення одномоментно теж неможливо, - акцентував Владислав Атрошенко. Тож усі проекти ,які стосувалися будівництва квартир з індивідуальним опаленням ,відправили на доопрацювання.
Тож принципове питання , яким має бути опалення у багатоповерхівках Чернігова , індивідуальним чи загальним , поки що залишається відкритим та дискусійним. Чи готові теплогенеруючі підприємства міста надавати якісні послуги на увесь житловий фонд і при цьому зменшувати їх собівартість, вкладати кошти в модернізацію та енергоефективність, теж під питанням ?