ua ru

Енергоефективність бюджетних установ

Що модернізують в бюджетних установах міста?

У бюджетних установах міста підвищуватимуть теплозахисні властивості огороджуючих конструкцій та модернізують системи освітлення будівель. Це потрібно для забезпечення споживання енергетичних ресурсів та скорочення бюджетних видатків на їх оплату. Подібні роботи виконуватимуться в рамках міської програми підвищення енергоефективності будівель, яка розрахована на 11 років. Наразі програма охоплює 100 закладів та установ, що утримуються з міського бюджету та мають відокремлені споруди. На цьому наголосила начальник управління економічного розвитку на засіданні виконавчого комітету 19 січня.

До програми включили ті освітні заклади, які раніше не модернізувалися, та не увійшли до проекту, на який залучатимуться кошти Європейського інвестиційного банку.

Орієнтовно за рік на реалізацію програми буде витрачено 50 млн грн. Спершу міська влада планує замінити прилади освітлення по всіх закладах без виключення. З другого по четвертий роки активно замінюватимуть покрівлі дахів та встановлять індивідуальні теплові пункти в тих будівлях, де їх немає.

Гроші, витрачені на підвищення енергоефективності, окупляться вже за 18 з половиною років, кажуть фахівці. В ході реалізації цієї програми економія бюджетних коштів складатиме від тридцяти до сорока дев*яти млн грн на рік. А за 20 років в бюджеті очікують збільшення надходжень майже на 7 млн грн.