ua ru

Фонд комунального майна

Чим володіє територіальна громада міста?

Чим володіє територіальна громада міста? Про це звітував на розширеній нараді в мерії 17 липня голова фонду комунального майна Олексій Єпінін. Станом на 1 липня цього року у комунальній власності знаходиться 1520 об’єктів нерухомого майна, 1090 відносяться до житлового фонду, та 834 транспортних засобів. Орендовано наразі 522 об’єкти.


До міського бюджету міста було перераховано 20,5 млн. грн., 4,2 млн. грн. отримали від оренди установи та комунальні підприємства.

Потрібно запропонувать такі умови, за виконання яких можна буде приватизувати це майно. Якщо воно є неліквідним, то місту вигідніше за 1 грн. віддати ці приміщення, каже міський голова.

Проведена інвентаризація та обстеження показали, що деякі об’єкти комунальної власності не мають попиту в орендарів. У минулому році було оголошено 15 аукціонів з відчуження об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів, приватизовано 13 об’єктів та продано 2 автомобіля. До міського бюджету надійшло 5,2 млн. грн.

За 1 півріччя поточного року оголошено 2 аукціони, було приватизовано 5 об’єктів, міська скарбниця поповнилася на 5,5 млн. грн. Фонд передав в оренду 172 об’єкти.

Владислав Атрошенко дав доручення створити комісію з фахівців, які могли б зробити класифікацію цих об’єктів і розділили їх за привабливістю.
На думку міського голови, потрібно провести аналіз орендної плати, можливо настав час провести відповідне коригування. Натомість в місті існують бази, які є цінними, каже Владислав Атрошенко, наприклад та, що знаходиться по вул. Дрозда, 1, її за безцінь продавати не потрібно.

А ще у серпні буде прийнято у комунальну власність 12 гармат та пам’ятник Т.Г. Шевченка на Валу.