ua ru

Робота “швидких” на Чернігівщині

Оперативна диспетчерська служба вже працює.

У Чернігові відкрили центральну оперативну диспетчерську обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.

Цьому передували два роки інтенсивної підготовки: ремонти приміщень у будівлі на вулиці Шевченка, 160, технічне оснащення центру, набір і навчання персоналу. В Україні це єдиний диспетчерський центр, який охоплює роботу "швидкої" всієї області.

На сьогодні в цей проект вже вкладено 10 млн. грн. Фінансується центр з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Державної програми підтримки немає з 2014 року. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що було б краще, якби делеговані повноваження з фінансування цієї служби були покладені на державу.

За словами заступника директора українського науково-практичного центру екстреної допомоги і медицини катостроф МОЗ України Миколи Близнюка, Чернігівщина - 16 область, де відкрили оперативну диспетчерську службу.

З цього центру координують рух всіх швидких допомог. Олександр Кеня майже місяць працює диспетчером напрямку на нещодавно підключеному новому секторі - Прилуцькому районі. Каже, спочатку дзвоник отимують диспетчери прийому, вони і формують заявку. Потім передають номер йому.

На загальному моніторі добре видно, де знаходяться вільні карети швидкої - вони зелені, і куди направляються за викликом бригади, - позначені червоним. З кожною бригадою швидкої тут можна легко зв’язатися.

А от із спецтранспорптом - проблема. По Україні, каже Микола Близнюк, не вистачає 3 тисяч автомобілів для екстренної медицини. В області є потреба у 60 машинах. Цього дня Центр екстренної медичної допомоги одержав дві оснащені карети швидкої - це гуманітарна допомога від уряду КНР.

97 автомобілів, які використовуються для надання екстренної медичної допомоги, будуть обладнані зв’язком, що дасть можливість диспетчеру відслідковувати місцезнаходження машини і направляти за викликом ту, яка ближче.