ua ru

Незаконне культивування та зберігання коноплі

Незаконне культивування та зберігання коноплі
На Чернігівщині поліція відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного культивування та зберігання коноплі жителями області
В рамках оперативно-профілактичного відпрацювання «Мак-2018» поліція Чернігівщини на присадибних ділянках та в помешканнях громадян виявили та вилучили кількасот рослин коноплі та майже півкіло подрібненої і готової до вжитку маріхуани.
В області, як і по всій Україні, поліція проводить оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак-2018». Спрямовані вони на виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин (маку та конопель), заборонених в Україні для особистого культивування, документування фактів злочинної діяльності, осіб, причетних до скоєння правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, а також фактів порушення чинного законодавства суб’єктами, які займаються легальним посівом нарковмісних рослинних культур.
Так, протягом кількох днів поліцейські Чернігівщини на присадибних ділянках жителів міста Семенівки та селища Михайло-Коцюбинського виявили культивовані посіви коноплі. Вилучені рослини направлені на експертизу.
А в помешканнях жителів Ніжина та Ніжинського району в ході проведення санкціонованих обшуків виявлені та вилучені не лише стебла коноплі, а ще майже півкіло подрібненої рослини – маріхуани. Усе вилучене направлено на експертизу.
Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 310 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) – карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Поліція вкотре нагадує та попереджає громадян про адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконні посіви, культивування та зберігання нарковмісних рослин.

За інформацією ГУНП в Чернігівській області.