ua ru

Постраждалі від зливи

Хто може допомогти людям?

До 20 липня міська влада приймає заявки щодо проведення екпертизи в будинках громадян, які постраждали внаслідок зливи 30 червня. Ще станом на 8 липня звернень до експертів було 119. Наразі залишилося всього 28, з них 12 людей мають право це зробити безкоштовно, оскільки віднесені до пільгової категорії - учасники АТО, багатодітні родини або є інвалідами війни, інші відмовилися.

Про це говорилося під час розширеної наради у вівторок. Міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що процес обстеження не може тривати вічно, а тому потрібно чітко визначити термін.


Наразі вірогідність того, що держава відшкодує збитки, які завдала стихія людям, дуже висока, зауважив мер. Попередньо відбулися переговори з прем’єр-міністром України, та разом з тим гарантії, що це буде 100 відсоткова компенсація, дати неможливо, підкреслив мер. Та кінцевий результат залежатиме від держави, тому потрібно не зволікати із збиранням документів, робити це швидко, щоб залишився час для виправлення недоліків.


Місто також надає громадянам допомогу на рахунок відновлення втрачених документів. Міське БТІ надає постраждалим витяги про право власності безкоштовно. Паспорти та свідоцтва про народження люди можуть отримати в центрі надання адміністративних послуг. Поки ж таких звернень не було. Керманича міста збентежила позиція суб’єктів підприємницької діяльності, які ведуть свій бізнес у Чернігові. Вони, за його словами, зайняли позицію "моя хата з краю".


Мова не йде про велику матеріальну підтримку, але хоча б символічну суму у 5-10 тисяч гривень пожертвувати на добру справу можна було б, зауважив мер. Нарешті потрібно зрозуміти єдине, що ми одна громада, і чужого горя не буває.