ua ru

Пам’яті Левка Лук'яненка

Як вшанують у Чернігові відомого десидента?

Рокосовського 41-Б. Саме в цьому будинку наприкінці 80-х років жив відомий український дисидент, автор Акту проголошення незалежності України, Левко Лук'яненко. У зв'язку з його смертю кілька днів тому постало питання про перейменування вулиці Рокосовського на вулицю Лук'яненка.


Любов Миколаївна, що мешкає у цьому будинку з 1974 року, може похвалитися тим, що знала Левка Григоровича не лише як політика і дисидента, а й як сусіда. За її словами, Левко Лук'яненко був приязною, товариською людиною, певний час працював у 2-й дитячій поліклініці електриком. А після чергового арешту його квартиру перевернули догори дриґом і відтоді дисидент більше тут не жив.


Ідею про перейменування вулиці Рокосовського вперше висловив заступник міського голови Олександр Ломако на своїй сторінці у Фейсбук. Аналогічна пропозиція з'явилась у понеділок вже у вигляді петиції, яка на момент написання сюжету набрала 58 голосів. А у вівторок на розширеній нараді у мерії міський голова Владислав Атрошенко запропонував назвати іменем Левка Лук'яненка площу у районі П'яти кутів. У будь-якому випадку, рішення спочатку мають ухвалити на громадських слуханнях.