ua ru

Купальська ніч

Святкування у Чернігові. Гуляли до глибокої ночі.
6 липня уся Україна відзначає ніч Івана Купала - одне з найдревніших і наймістичніших свят у нашому календарі. Воно збереглося ще з часів язичництва. У Чернігові воно також дуже популярне - його традиційно святкують у центральному парку культури та відпочинку.
Основну частину магічного дійства взяв на себе чернігівський відділ "Союзу українок". Вони встановили у парку опудала злих язичницьких божеств Мари та Змія, які потім належить спалити або втопити щоб, за повір'ям, уберегти себе від лиха на наступний рік. І куди ж без найголовнішого атрибуту купальської ночі - вінка? У Чернігові його роблять з любистку, чебрецю, маку, волошок та інших трав. Сплести таку красу без досвіду дуже складно, але дівчата з задоволенням опановують це мистецтво.
Чернігівці почали збиратися біля сцени вже близько 8-ї вечора. Причому не важливо, вірите ви в містику, цвіт папороті і ворожіння, чи ні - у купальську ніч є на що подивитись і дітям, і дорослим.
Як завжди, купальські гуляння тривали до глухої ночі. Чернігівці залюбки водили хороводи, стрибали через вогнище і пускали по воді вінки. За звичаєм, куди вінок попливе, звідти і чекати дівчині коханого. Але оскільки кидали їх в озеро... ну що ж, доведеться влаштовувати особисте життя самостійно!