ua ru

Врятуємо бібліотечні фонди

Бібліотеці Короленка потрібна допомога.
Головній книгозбірні області терміново потрібна допомога. Як відомо внаслідок негоди 30 червня під час сильної зливи підтопило приміщення Чернігівської обласної універсальної бібліотеки імені Короленка. Під водою опинилися цінні фонди , у тому числі підшивки місцевих періодичних видань.А це історія регіону з 40 та 45 років. Співробітники закладу намагаються врятувати своє майно, яке має велику історичну цінність. З суботи жіночий колектив закладу працює тут щодня з раннього ранку .
Вода сягала двох метрів , згадують співробітники закладу,потоком знесло навіть дубові двері книгозбірні.Хиткі дерев"яні вікна не могли втратимати стихію , яка затопила сховище.Рятувальники відкачали 250 кубометрів. Головний бібліотекар Юрій Самойленко , працює тут вже не один десяток років , каже , подібного лиха досі не бачив.
Сьогодні на допомогу прийшли військові Чернігівського гарнізону. Бібліотекарі щасливі. Це сильні чоловічі руки, бо ніжні жіночі вже не в силі утримати важких та мокрих підшивок газет та книг. У підвалі книгозбірні працюють повітряні обігрівачі , але їх ресурсів не вистачає аби висушити періоду, яка промокла до останньої букви. Праска , яку теж використовували , не витримала. В закладі бояться , що періодика загине через грибок та вологість. Михась Ткач відомий чернігівський літератор теж тут . Він взяв кілька книжок , сподівається висушити їх вдома. У нього своя версія трагедії.
Рівень збитків ще ніхто не підраховував. Найстрашніше - втрачається літопис історії. Головній книгозбірні 140 років , 44 з них бібліотека працює у цьому приміщенні. Але подібне жахіття переживають вперше. Сил і ресурсів для просушки книг не вистачає, тому просять у своїх читачів та небайдужих чернігівців допомоги. Бібліотекарі сподіваються , що у Чернігові є небайдужі люди. Якщо кожен мешканець міста візьме хоча б по одній книзі чи підшивці газет для просушки - тільки так , впевнені співробітники закладу , можливо зберегти найцінніші історичні фонди Чернігівщини.