ua ru

Сміттєпроводи в будинках

Чи готові чернігівці до роздільного збору сміття?
Літній період і антисанітарія в будинках. Дев"ятиповерхівці по вул. Рокосвського 48 , освіжувач повітря не допоможе, оскільки його переб"ють запахи які йдуть від смітєпроводу . Туди викидається вже що можна , і навтіь те що категорично заборонено. 3 роки тому тут була проблема , мешканці його забили під зав"язку зношеною побутовою технікою, сміття валялося просто на підлозі. Така історія тут постійно. Каже Ольга Рогова головний інженер КП Жек - 10 , який і обслуговує дане житло . Та краще всього позбутися такого явища як смітєпровід у будинку кажуть комунальники. Люди ж які тут мешкають різної думки. Влаштовує така пропозиція не всіх, кажуть вже спроби були. Та молодь категорично не хочуть жити по сусідству з тарганами , яких зізнаються не так давно позбулися . А тому не проти виносити сміття , за межі будинку , на спеціально облаштований для цього майданчик. Користування смітєпроводом вже зовсім скоро може бути недоречним . Адже Закон ЖКГ щодо поводження з побутовими відходами, спрямований на те щоб до 2018 року в Україні був організований роздільний збір сміття. Згідно нових будівельних норм, в будинках які зводяться вже смітєпровід не передбачений - потрібна окрема територія де будуть стояти ємності для різного роду відходів, а тому Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко не раз наголошував на тому що питання потрібно вирішувати. Варто зазначити що майданчики такі вже почали з"являтися, та поки не всюди. Позбутися такого явища як смітєпроводи , яких наразі тисячу 100 у будинках , за один день не можливо. Адже повинна бути створена альтернатива - підготовлена територія з різноколькоровими контейнерами для такого непотребу як скло, пір , пластик, недоїтки, та інше. Закупити їх одна справа, інша - техніка яку в КП АТП 25- 28 потрібно повністю оновлювати. За словами Руслана Волока зараз на підприємстві 35 смітєвозів , і тільки 6 з них перебувають в експлуатації відносно недавно 5- 6 років. Інша зношена.
На все це потрібні гроші - близько 90 мільйонів тисяч гривень , оскільки ціна тільки одного смієвоза наразі від 3 і до трьох з половиною мільйонів. А тому Руслан Волок погоджується з тим що місту потрібно йти на зустріч огранізованому збору сміття , адже це єдиний крок побудувати смітєпереробний завод , та все ж до цього питання потрібно підходити повільно.
Та врешті закриття смітєпроводів - впевненість мешканців що в їх будинках чистота та порядок , а в квартирі немає стороннього запаху , та повзунів.