ua ru

Побачило світ видання про підземелля Чернігівщини

У червні 2018 року надруковано нове науково-популярне видання, присвячене чернечим підземеллям Чернігівщини, які оповиті низкою легенд і таємниць.
Про це повідомили у Національному заповіднику «Чернігів стародавній».
Книгу підготували наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: автор тексту Володимир Руденок (завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології), коректура і переклад тексту Інни Непотенко(кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності). У брошурі текст поданий українською мовою, а також невеличка анотація — англійською мовою. Видання розраховане на широкий загал поціновувачів історії.
У брошурі розповідається про відомі широкому загалу підземні споруди Троїцько-Іллінського монастиря — Антонієві печери. Це один з найбільших печерних архітектурних комплексів України.
Володимир Руденок описує і підземні споруди Єлецького монастиря, а також «Сіверянські» та «Онуфрієвські» печери, підземелля чернігівського Дитинця, печери Любеча і Седнева, Пустинно-Рихлівського монастиря Коропського району та інші маловідомі печери, розміщені у смт. Срібне та Сосниці, Куликівському, Прилуцькому, Ічнянському і Бахмацькому районах.
Нове видання можна придбати у музеях Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі (на Валу) та Антонієвих печерах).