ua ru

Боржники по аліментах

Як стягують кошти на дитину.
Заборгував аліменти на дитину - маєш відпрацювати! Держава посилює тиск на тих, хто не хоче утримувати власних дітей. Окрім обмежень у полюванні, користуванні зброєю, керуванні транспортним засобом, злісним неплатникам віднедавна почали призначати ще й суспільно-корисні роботи. На суспільно-корисні роботи неплатник аліментів може потрапити, якщо заборгував своїй дитині гроші мінімум за шість місяців.
Санкція за даною статею закону передбачає адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт на термін від 120-ти до 240-ка годин. Це новий вид адміністративного покарання. В Борзнянському районі Чернігівщини таку примусову працю присудили вже десятьом неплатникам. 27-річний мешканець села Оленівка Сергій Потапенко вже приступив до суспільно-корисних робіт. Щодня по вісім годин він косить траву, пиляє дерева, рубає дрова - все на користь громади та безоплатно для нього особисто. У весняний період роботи в селі дуже багато . Це і обкошування територій, і вирубка чагарників на вулицях та кладовищах, та занедбаних дворах. Роботи - безліч. Сергій заборгував по аліментах понад десять тисяч гривень. Раніше - платив старанно, але сьогодні, каже, через складні життєві обставини - просто немає грошей. Ситуаціях Сергія - не безнадійна! Законодавець передбачив деякі поступки таким боржникам. Але такі сумлінні боржники, як Сергій - скоріше виняток, ніж правило. З десятьох осіб, яким Борзнянський суд призначив суспільно-корисні роботи - до виконання судового рішення приступили поки що тільки п'ятеро.
Якщо людина ухиляється, то ми готуємо і направляємо подання до суду для вирішення питання про заміну їй адміністративне стягнення на адміністративний арешт.
Під адміністративним арештом сьогодні вже знаходиться один неплатник аліментів. І це - жінка! На сьогодні лише по Чернігівській області аліменти у примусовому порядку сплачують приблизно п'ятнадцять тисяч неплатників. З початку року з них стягнули майже тридцять два мільйона гривень. І надалі тиск на боржників по аліментах тільки посилюватиметься.