ua ru

Медична реформа

Як проходить реорганізація первинної ланки?
Медична реформа на Чернігівщині. Забезпечення індивідуальними ком"ютерами та інтернетом кожного сімейного лікаря - це проблема номер один на першому етапі її реалізації . Крім цього ,усі медзаклади для того аби укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету мають відповідати табелю оснащення затвердженого Міністерством.
Вирішувати цю проблему Міністерство передбачає за рахунок власних бюджетів регіонів. Це - обовязкова умова аби заклади отримали додаткове державне фінансування у відповідності до кількості підписаних декларацій. Наразі всі медичні установи Чернігова вже змінили свої статути і стали некомерційними комунальними підприємствами. Це дає їм змогу претендувати на додаткове фінансування і поки що отримувати державну субвенцію , а також самостійно встановлювати зарплати медичним працівникам та проводити переоснащення. Якщо в містах ця проблема вирішується, в селах, де наразі живе третина мешканців області, питання модернізації і створення сучасних медичних амбулаторій поки що відкрите.
Так , незважаючи на те , що сайт для електронної реєстрації медичних декларацій з лікарями працює поки що у тестовому режимі , але їх вже встигла підписати 91 тисяча мешканців регіону. Повідомив на зустрічі з профільними заступниками голів об"єднаних територіальних громад регіону представник обласної адміністрації. Для забезпечення виконання умов реорганізації медичних установ другої ланки та високоспеціалізованої допомоги Чернігівському регіону за попередніми розрахунками потрібно 250 мільйонів гривень. Але це вже проблема наступного реформаторського року. Поки що на часі лише - первинна ланка. Акцентували організатори обговорення питання.