ua ru

На Чернігівщині триває посівна

Аграрії Чернігівщини продовжують виконання комплексу весняно-польових робіт.
Загалом на сьогодні агроформуваннями вже підготовлено близько 580 тис. га ґрунту під посів ярини, що складає 62% до прогнозу. Про це повідомили у Департаменті агропромисловго розвитку ОДА.
Посіяно понад 53% прогнозованих обсягів ярих культур або майже 500 тис. га, що на 103 тис. га менше відповідної дати минулого року. В тому числі господарства завершили основний посів ранніх ярих зернових культур, посіяно 56 тис. га (понад 96%), продовжують посів зернової кукурудзи, яку висіяно на понад 190 тис. га або майже 49% прогнозованих площ, соняшнику – понад 110 тис. га (58%). 11 районів розпочали посів сої – посіяно 20 тис. га або 19% прогнозованого обсягу. В Ніжинському та Носівському районі посіяно перші 100 га гречки (біля 1% прогнозованого).
В ряді районів, таких як Новгород-Сіверський, Ічнянський, Бахмацький та Носівський посів ярини виконано на 60% і більше площ, відведених під посів ярих сільськогосподарських культур.
При цьому незадовільними темпами дана робота проводиться у шести районах, а саме в Семенівському, Коропському, Городнянському, Ніжинському, Борзнянському та Сосницькому, де засіяно менше 40% відведених площ.